Panele ścienne – modna dekoracja ścienna

Panele ścienne są modną dekoracją ścienną. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich zamontowanie. Warto dowiedzieć się, jakie występują rodzaje paneli ściennych oraz w jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej!

Rodzaje paneli ściennych

Wybór paneli ściennych jest bardzo duży. Obecnie produkowane są one nie z tylko z drewna, ale i z innych materiałów, na przykład ze szkła, czy też z miękkiej pianki poliuretanowej. Występują również w różnych rozmiarach oraz kształtach, takich jak: heksagon, kwadrat, trójkąt lub koło. Dostępne są także liczne wersje kolorystyczne, między innymi czarne, czerwone i żółte. Panele ścienne mogą mieć też różną powierzchnię: gładką, wypukłą lub 3D. Mnogość wzorów i kolorów pozwala wybrać odpowiedni produkt do swojego pomieszczenia.

Gdzie najlepiej sprawdzą się panele ścienne?

Panele ścienne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience czy też kuchni, gdyż są odporne na wilgoć i działanie wody. Pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną, dlatego najlepiej zamontować je na ścianach, które są najbardziej wyeksponowane. Na przykład w pokoju dziennym może to być ściana z galerią fotografii rodzinnych. Panele ścienne są także świetnym zabezpieczeniem powierzchni przed zabrudzeniem, dlatego można je montować w miejscach, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia.

Jak dobrać panele ścienne do wystroju wnętrza?

Wybierając panele ścienne, trzeba pamiętać, aby odpowiednio dobrać ich wzór, kolorystykę, jak i rozmiar do stylu i rodzaju pomieszczenia, na przykład:

  • panele ścienne drewniane – najlepiej sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, ponieważ prezentują się bardzo elegancko;
  • panele ścienne szklane – idealnie ozdobią każdą kuchnię;
  • panele ścienne z tworzyw sztucznych PCV – można je montować w większości pomieszczeń, ponieważ są odporne na ogień, wodę i środki chemiczne, dodatkowo rewelacyjnie imitują kamień, drewno i inne wzory;
  • panele ścienne 3D – nadają wyrazistego i nowoczesnego charakteru, polecane są do dużych pomieszczeń, gdyż małe wnętrza mogą zostać przez nie nieco przytłoczone.

Panele ścienne – jak montować?

Montaż paneli ściennych jest bardzo łatwy. Nie wymaga on ani specjalistycznej wiedzy, ani pomocy fachowca. Każdy z pewnością sam poradzi sobie z ich zamontowaniem. Sposób montażu zależy od rodzaju wybranych paneli, może to być na przykład przyklejanie, przykręcanie lub przybijanie. Przed przystąpieniem do prac monterskich zawsze należy zapoznać się z instrukcją montażu i postępować według jej wytycznych.

Panele ścienne – jak czyścić?

Czyszczenie paneli ściennych nie jest wymagającą ani czasochłonną czynnością. Wystarczy przetrzeć dekorację wilgotną ściereczką. Nie trzeba używać do tego żadnych środków czyszczących. Co więcej, panele ścienne nie wymagają również żadnej konserwacji. Panele ścienne są świetnym rozwiązaniem na nowoczesny wystrój wnętrz. Dostępne są w atrakcyjnych cenach, a ich montaż jest bardzo łatwy. Dokonując ich zakupu, trzeba tylko pamiętać, aby dopasować je do stylistyki danego pomieszczenia.

Nasz sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.