Lamele – gdzie można je wykorzystać?

Lamele są elementem dekoracyjnym, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Najczęściej wykorzystywany jest w salonie, ale coraz częściej zaczyna pojawiać się również w innych miejscach.

Czym wyróżniają się lamele? Gdzie można je zamontować? Tego wszystkiego dowiesz się w dalszej części artykułu!

Lamele – czym się wyróżniają?

Lamele dekoracyjne składają się z listwy montażowej oraz profilu pokrytego ozdobną folią. Ich zaletą jest bardzo łatwy montaż, który polega na przyklejeniu listew bezpośrednio do gładkiej i równej powierzchni, na przykład do ściany, ale montowane są także na suficie. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób nadać wybranemu pomieszczeniu nietuzinkowego i nowoczesnego charakteru. Wyróżniają się również szerokim zastosowaniem. Można je zamontować w wielu wnętrzach.

Wykorzystanie lameli w salonie

Lamele najczęściej montowane są w salonie. Zazwyczaj pojawiają się one na ścianie z telewizorem. W ten sposób urządzenie staje się bardziej wyeksponowane. Te drewniane listwy świetnie sprawdzają się również tuż obok TV – tworząc skromną, ale elegancką dekorację. Dobrym rozwiązaniem jest również przyklejenie ich na ścianie, przy której znajduje się stół. Jest to sposób na oddzielenie strefy jadalnianej od wypoczynkowej. Lamele można także wyłożyć na całą ścianę w salonie, dzięki czemu uzyska się efekt głębi.

Lamele dekoracyjne – czy nadają się do kuchni?

Czy lamele dekoracyjne można zamontować w kuchni? Oczywiście, że tak! Jeśli ktoś lubi atrakcyjne i estetyczne przestrzenie, to jak najbardziej powinien zastosować te elementy dekoracyjne w swojej kuchni, na przykład nad blatem. Warto tutaj też dodać, że lamele są rewelacyjnym rozwiązaniem w przypadku salonów z aneksem kuchennym. Odpowiednie ich umiejscowienie pozwala stworzyć zasłonę lub drzwi, które oddzielają obie strefy.

Lamele na schodach i w przedpokoju – nowoczesne
rozwiązanie

Kolejnym miejscem, w którym warto zastosować lamele dekoracyjne, jest przedpokój. Jest to bardzo często pomijane pomieszczenie, jeśli chodzi o aranżację. Stosując te ozdobne listwy, takie wnętrze stanie się atrakcyjniejsze i nowocześniejsze. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie lameli na schodach, a dokładnie po obu ich stronach.

Lamele elewacyjne i ogrodowe

Lamele można także stosować na zewnątrz budynków. Mogą one zdobić między innymi garaż lub altankę ogrodową. Świetnie prezentują się też na tarasie, gdzie jednocześnie są świetną ochroną przed wiatrem.

Modny kolor lameli, czyli jaki?

Decydując się na zakup lameli, warto zastanowić się nad ich odpowiednim kolorem. Obecnie najmodniejsze są te w kolorze naturalnego drewna (dąb jasny, dąb przyciemniany, dąb dymiony, orzech i wiele innych). Jest to uniwersalny odcień, który pasuje do wielu pomieszczeń i aranżacji. Najważniejszą zasadą przy wybieraniu koloru lameli jest to, żeby kontrastowały one ze ścianą, na której będą zamontowane. Lamele są atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesne wnętrze, to zdecyduj się na ich zakup. Montaż jest bardzo łatwy, więc z pewnością sam sobie z nim poradzisz.

Nasz sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.