Drewniane mapy – dekoracje o szerokim zastosowaniu

Drewniane mapy są popularną dekoracją, która świetnie dopasowują się do każdego wnętrza. Występują w różnych rodzajach, rozmiarach oraz kolorystyce. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, jakie zalety mają drewniane mapy, komu są polecane oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie!

Jakie zalety mają drewniane mapy?

Do największych zalet drewnianych map zaliczamy:
● trwałość – produkty wykonane są z wysokiej jakości drewna, co gwarantuje ich
długotrwałe użytkowanie;
● uniwersalność – pasują praktycznie do każdego wnętrza;
● łatwy montaż – większość modeli montuje się na ścianie za pomocą kleju
montażowego lub dwustronnej taśmy;
● mobilność – można w każdej chwili je zdemontować i powiesić w innym miejscu;
● niepowtarzalna dekoracja z funkcją edukacyjną.
Warto tu też wspomnieć, że mapy drewniane są również świetnym pomysłem na oryginalny
prezent na urodziny.

Drewniane mapy – kto koniecznie powinien je mieć?

Nie ma wątpliwości, że drewniana mapa powinna znaleźć się w pokoju każdego miłośnika podróży. Jest to rewelacyjny przedmiot, dzięki któremu taka osoba można zaznaczyć miejsca, w których już była, jak i do których chciałaby się udać. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych. Pasjonat zakątków świata może odznaczać się doświadczeniem podróżniczym lub dopiero stawiać pierwsze kroki w turystyce, na przykład poprzez naukę położenia miast i państw przy pomocy tej mapy.

Gdzie najlepiej sprawdzą się drewniane mapy?

Drewniane mapy sprawdzą się w wielu wnętrzach. Swoją obecnością dodadzą wyjątkowości i elegancji każdej przestrzeni. Świetnie wpasują się w przytulnym pokoju, sypialni, przedpokoju, jak i w oficjalnym pomieszczeniu, takim jak biuro, czy też sala konferencyjna. Polecane jest także umieszczanie ich w salkach, w których przebywają małe dzieci, gdzie mapy będą pełniły rolę edukacyjną.

Jak wybrać drewnianą mapę?

Zastanawiasz się, jak wybrać idealną drewnianą mapę? W pierwszej kolejności zdecyduj, którą mapę chcesz posiadać: mapę Europy, świata czy może Polski. Następnie zmierz przestrzeń, na której będziesz chciał zamontować tę dekorację. Znając te wymiary, możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego rozmiaru swojej mapy. Pamiętaj, że nie może być ona za duża. Ważny jest także właściwy dobór koloru drewna. Musi on współgrać z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia. Kupując drewnianą mapę, zwróć również uwagę na to, czy drewno zostało zaimpregnowane, dzięki temu będziesz miał gwarancję, że będzie ci ona służyła przez długie lata.

Dodatki do drewnianych map – czy warto je dokupić?

Na rynku pojawia się coraz więcej dodatków do drewnianych map. Są to wyjątkowe elementy, dzięki którym można nadać swojej mapie indywidualnego charakteru. Każdy, kto fascynuje się światem podróżniczym, powinien zaopatrzyć się w te niezwykłe dodatki. W ofertach sklepów znaleźć można nie tylko tradycyjne drewniane pinezki, ale i róże wiatrów, symbole morskie i górskie, podpisy do oceanów, symbole miast oraz symbole środków lokomocji (samolotów, balonów, statków). Drewniane mapy są rewelacyjną dekoracją, która doda elegancji każdemu pomieszczeniu. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być zastosowane w wielu wnętrzach.

Nasz sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.